Головна » Статті » Про місто Алупка

Про Алупку
Алупка - невелике курортне місто Південного берега Криму , що розташувався на південному схилі Кримських гір, біля підніжжя гори Ай-Петрі, входить до складу Ялтинського регіону республіки. Клімат має риси середземноморського: м'яка зима і помірно сухе літо. Купальний сезон триває з березня по жовтень.

Вперше в історичних документах місто згадується в 960 р. н.е., коли в Криму панували хозари. У XIV-XV ст тут розташовувався опорний пункт генуезців, а з XV століття і до середини XVIII ст. Алупкою володіли османські султани. У Кримську війну з турками, коли Крим був приєднаний до Росії, спочатку Алупка належала князю Г. Потьомкіну, потім перейшла у володіння графа М. Воронцова, який побудував відомий Воронцовський палац .Асиметрична конструкція і об'єднання різних стилів - готики і мавританського (східного) - звели ансамбль палацових споруд у ранг самих незвичайних на території України . Палацовий ансамбль знаходиться в оточенні двох парків площею 40 га, створених в пейзажному і регулярному стилі, з художнім використанням ландшафту та природного кам'яного хаосу. У парку росте більше 200 різновидів дерев і чагарників. Екскурсія в головну пам'ятка Алупки - Воронцовський палац включає відвідування парадних залів, огляд фасадів із зупинкою на знаменитій Левиної терасі. Потім прогулянки по парку, за його найкрасивішим місцям, огляд рукотворних озер з лебедями, водоспадів, великого Алупкінського хаосу.

З початку XX ст. Алупка розвивається як популярний кліматичний курорт, що нараховує більше 200 приватних курортних об'єктів. Йде будівництво здравниць Рахни профілю, планомірно розвивається інфраструктура міста.На даний момент в Алупці функціонують: санаторій Міноборони, де можливе лікування органів дихання, дитячий санаторій «Алупка», санаторій матері і дитини загальносоматичної профілю, дитячий санаторій ім. А. Боброва, що спеціалізується на лікуванні кісткового туберкульозу у дітей.

В околицях міста є цех витримки міцних вин типу «Мадера», «Портвейн червоний», виробничо-дегустаційний цех, що належать виробничому об'єднанню «Масандра».

Алупка, розташована в 17 км від Ялти, має з нею автобусне та морське сполучення, налагоджені також і інші транспортні маршрути в курортні міста Криму.

Цікаво, що ім'ям «Алупка» названа мала планета № 2508.

Сприятливі кліматичні умови, велика кількість ясних днів, тривалий сезон у поєднанні з багатою різноманітною рослинністю робить Алупку привабливою для відпочинку та лікування.Джерело: http://www.ukr-resort.info/index.php?option=com_content&view=category&id=26&Itemid=122&lang=uk
Категорія: Про місто Алупка | Додав: champion (20.02.2011)
Переглядів: 8865 | Теги: мадера, алупка, Масандра, пам'ятка Алупки, Портвейн червоний | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0